ondersteunt, informeert en verbindt
Sluiten
1 maart 2020

Coronavirus: Wat betekent dat als je Jeugdreuma hebt?

Het coronavirus heeft Nederland bereikt. Wat betekent dat als je Jeugdreuma hebt? 

Momenteel zijn er geen extra maatregelen nodig dan het volgen van de algemene hygiëne adviezen van het RIVM. Deze adviezen kan je vinden op de site van het RIVM: https://www.rivm.nl/coronavirus/covid-19

Mensen met jeugdreuma die DMARDS (bv methotrexaat) of Biologicals gebruiken zijn mogelijk iets gevoeliger voor besmetting met het coronavirus, net als voor andere virussen (zoals griep). Stop in ieder geval niet zelf met deze medicatie! Twijfel je hier wel over, overleg dan altijd met je arts, die kan de situatie het best beoordelen. Momenteel is het niet nodig preventief te stoppen met medicatie. Heb je koorts of verhoging? Overleg dan, net als normaal, eerst met je arts voordat je de volgende dosis neemt.

Daarnaast geldt voor iedereen, ook personen zonder jeugdreuma, dat er wordt afgeraden om af te reizen naar gebieden waar het coronavirus is uitgebroken. Kijk voor het actuele reisadvies op https://www.nederlandwereldwijd.nl/reizen/reisadviezen

Bij verdenking van besmetting met het virus, neem dan contact met de huisarts en behandelend arts (via telefoon, ga niet zelf naar de huisartsenpraktijk of het ziekenhuis toe).

Terug naar het nieuwsoverzicht

Alles over Jeugdreuma

Onderzoeksagenda Jeugdreuma Alles over Jeugdreuma Soorten jeugdreuma Oligo-articulaire JIA Poly-articulaire JIA Systemische JIA Artritis psoriatica Artritis met enthesitis Behandeling bij jeugdreuma Medicatie en medicatierichtlijn Fysiotherapie Jeugdreuma en Werk Rijbewijs en jeugdreuma Studeren met Jeugdreuma Wet- en regelgeving WMO-loket Externe links